Higijena intimnih delova je ključna, kao i redovno menjanje donjeg veša. Međutim, izbeljene mrlje na gaćicama nisu posledica nedovoljne higijene, kako mnogi možda misle.

Jedan od komentara naglašava nedostatak edukacije o telu, ostavljajući nas da sami istražujemo i razumemo svoje funkcije. To često izaziva strah jer se plašimo da nešto nije u redu, ali nam je neprijatno da pričamo o tome.

Iz Muzeja objašnjavaju da su izbeljene mrlje normalna pojava i nema potrebe za panikom. To se dešava kada kiselost zdrave mat. erice dođe u dodir s tkaninom, posebno na tamnijim tkaninama.

Ginekolog Aleks Eskander dodaje da nivo kiselosti mat. erice varira tokom života, sa posebnim vrednostima pH tokom men. strua cije, ovulacije i trudnoće. To se ne uči dovoljno u školama ili kod kuće, što je zaključak Zoe Vilijams iz muzeja.

Ukratko, izbeljene mrlje na vešu nisu znak prljavštine ili loše higijene, već normalna reakcija tela na prirodne promene.

 

NAJČITANIJE DANAS:

Iako genetika ima veliki uticaj na naš prirodni miris, hrana koju jedemo takođe može imati značajan efekat.

Jogurt i mlijeko su dobri primeri. Aktivne kulture u jogurtu mogu smanjiti količinu sulfitnih jedinjenja koja uzrokuju miris, dok vitamin D u jogurtu pomaže u borbi protiv bakterija u ustima, smanjujući loš zadah. S druge strane, mlijeko sadrži holin, koji može pojačati neugodan tjelesni miris.

Biljni čajevi su bogati antioksidansima koji pomažu eliminaciju toksina iz tela, što može doprineti boljem mirisu. S druge strane, kafa i drugi kofeinski napici mogu uzrokovati neprijatan miris zbog svojih svojstava.

Jabuke imaju svojstva koja pomažu u neutralizaciji neugodnog zadaha, dok karfiol, zbog holina, može izazvati neprijatne mirise.

Uzimanje u obzir ovih faktora i prilagođavanje ishrane može pomoći u održavanju prijatnog tjelesnog mirisa.

Preporučujemo