Zdravstveni stručnjaci ističu da nepravilno držanje tijela može značajno utjecati na bolove u leđima, nogama i zglobovima. Ako se suočavate s tim problemima, donosimo recept koji vam može pomoći da ublažite bolove i ojačate kosti, prema informacijama s portala lijekizprirode.com.

Za ovaj recept trebat će vam 150 grama jestivog želatina, koji možete pronaći u bilo kojoj prodavnici. Večernjim satima, pomiješajte dvije pune kašike želatina (oko 5 grama) s četvrtinom šolje hladne vode i ostavite smjesu da prenoći izvan frižidera. Tijekom noći, želatin će se pretvoriti u želatinu.

Ujutro, smjesu možete popiti pomiješanu s omiljenim napitkom kao što su sok, mlijeko, jogurt ili čaj.

Želatin je poznat po svojim brojnim zdravstvenim prednostima, posebno za zglobove:

Jača zglobove i srce
Potiče metabolizam
Poboljšava mentalne sposobnosti
Pruža elastičnost i jača tetive i ligamente
Pomaže u prevenciji osteoporoze i osteoartritisa
Poboljšava kožu i strukturu kose
Ima pozitivan učinak u liječenju displazije
Preporučuje se tretirati ovim receptom tijekom mjesec dana, s ponovnim tretmanom nakon pola godine kako biste vratili prirodno podmazivanje zglobova i smanjili bol i ukočenost u roku od sedam dana.

Izvor: novi.ba

 

NAJČITANIJE DANAS: 

Mušmula je voćka koja ima brojna ljekovita svojstva, posebno kada je riječ o zdravlju disajnih puteva, probave, očuvanja vida te prevenciji gihta i kamena u bubregu.

Za zdravlje disajnih puteva: Mušmula ima snažna protuupalna svojstva koja pomažu u ublažavanju simptoma prehlade, upale krajnika i drugih respiratornih infekcija. Zbog toga je njeno sazrijevanje baš u vrijeme povećane pojave ovih infekcija izuzetno povoljno.

Za probavu: Pektin i dijetalna vlakna iz mušmule mogu sniziti nivo masnoća u krvi te pomoći u zaustavljanju dijareje. Također, mušmula poboljšava rad crijeva i uspješno eliminira nadutost.

Za zdravlje kostiju i vida: Studije su pokazale da mušmula može usporiti progresiju osteoporoze te smanjiti rizik od katarakte i degeneracije žute mrlje na oku. To čini mušmulu korisnom za očuvanje vida i zdravlja kostiju.

Diuretička svojstva: Mušmula ima diuretička svojstva koja pomažu izlučivanju soli mokraćne kiseline, što smanjuje rizik od gihta i stvaranja kamena u bubregu.

Primjena u slučaju afti: Nezrele, zelene mušmule mogu se koristiti za pripremu čaja koji se koristi za ispiranje usta kod otvorenih ranica poput afti.

Sjemenke mušmule: Sjemenke mušmule oslobađaju sluz kada su natopljene vodom, a ova sluz se može koristiti za pripremu obloga koji su djelotvorni u saniranju manjih povreda na koži.

Sve u svemu, mušmula je voće s izrazito korisnim svojstvima za zdravlje, posebno za disajne puteve, probavu, kosti i oči. Integracija mušmule u prehranu može pružiti razne zdravstvene prednosti koje su podržane znanstvenim istraživanjima.

 

Preporučujemo