Očuvanje i čišćenje perilice rublja su ključni za njezin dugi vijek trajanja i optimalne performanse. Evo sažetka nekoliko korisnih savjeta i recepata koje ste podijelili:

Čišćenje spremnika vode:

Pomiješajte 50 g vodikovog peroksida, 3 žličice sode bikarbone i 3 žličice sapuna za pranje rublja.
Nanesite smjesu na površinu dozatora deterdženta, ostavite da djeluje 15-30 minuta, a zatim operite i isperite.

Uklanjanje kamenca:Koristite limunsku kiselinu: Ulijte 100-200 grama limunske kiseline u dozator deterdženta, pokrenite program pranja na 60 stupnjeva.
Za uklanjanje kamenca s grijaćih tijela: koristite isti postupak s limunskom kiselinom.Čišćenje gumene brtve:Pomiješajte pola litre vode sa žlicom limunske kiseline, umočite krpu u otopinu i obrišite gumenu brtvu perilice.
Uklanjanje mirisa:Koristite tablete za pranje posuđa: Stavite 2 tablete u perilicu, postavite temperaturu na 90 stupnjeva i pustite da radi.
Napravite domaći “Calgonit” (Kamenožder): Pomiješajte 2 dijela sode za pranje, 2 dijela sode bikarbone, 2 dijela limunske kiseline i 1 dio nejodirane soli.

Stavite nekolikožlica ove smjese u praznu perilicu, postavite ciklus na 90 stupnjeva.
Redovito čišćenje perilice, uklanjanje kamenca i mirisa te održavanje gumene brtve mogu produžiti životni vijek vaše perilice rublja i osigurati da vaše rublje ostane čisto i svježe.

BONUS:

Savjeti za uspostavljanje dobrih osnova za dojenje su iznimno važni za novopečene majke. Evo sažetka koraka koje možete poduzeti kako biste olakšali proces dojenja:

Priprema prije dojenja:Operite ruke kako biste spriječili mogućnost infekcije.
Udoban položaj:Smjestite se udobno i opustite se, odaberite položaj koji vam odgovara, bilo da je to sjedeći, polusjedeći ili ležeći položaj.


Pravilan položaj dojke:Upotrijebite palac i kažiprst da uspravite bradavicu.
Stimulirajte bebin refleks sisanja prije nego što je dovedete do dojke, tako što ćete blago povući bradavicu pokraj bebinih usana.
Pravilno hvatanje dojke:Pripazite da beba obuhvati ne samo bradavicu nego i dio areole, kožu oko bradavice.
Osigurajte da se bebin nosić ne naslanja na vašu dojku kako bi beba mogla disati tijekom hranjenja.


Praćenje sisanja:Uspješno sisanje možete prepoznati po ritmičnom micanju čeljusti i ponekad ušiju.
Nakon završetka podoja, nemojte nasilno izvlačiti bradavicu. Pokušajte prstima odvojiti dojku od bebinih usta i tako propustiti malo zraka prije nego što izvadite bradavicu.
Hranjenje na zahtjev:Hranite dijete kad god se probudi i pokaže znakove gladi, obično 8-12 puta u 24 sata, s razmakom od ne više od 4 sata između dva podoja.
Izbjegavanje duda-varalice između dojenja:Izbjegavajte duda-varalice između dojenja kako biste potaknuli dijete da sisa direktno iz dojke.


Odmaranje kad dijete spava:Iskoristite vrijeme kada dijete spava da se odmorite i oporavite.
Važno je također imati podršku i pomoć patronažne sestre i pedijatra za pravilno dojenje. Ljetne vrućine čine dojenje još povoljnijim jer olakšava održavanje higijene i pruža veću intimnost između majke i djeteta. Nemojte odustajati od dojenja jer je to najzdraviji i najprirodniji način prehrane za vaše dijete.

Preporučujemo